Печиво є порційним кондитерським виробом невеликого розміру. Готується воно шляхом випікання у духовці. Як правило, солодке печиво, але також для його приготування може використовуватися і солоне тісто. У більшості випадків печиво, рецепт якого можна вибрати на нашому кулінарному сайті ЯБпоїла, це десерт, який подається з чаєм, кавою, какао та іншими напоями.

У раціоні багатьох людей домашнє чи інше печиво є постійно. Особливо його любить дітлахи. Печиво буває різної форми – кругле, квадратне, у вигляді різних фігур, у вигляді трубочок і т.д. Поверхня може бути глазурована помадкою, шоколадом, присипана цукром або цукровою пудрою, насінням кунжуту, горіхами, стружкою кокосу. Крім того, печиво може бути з різною начинкою (фруктовою, кремовою, сирною, шоколадною або іншою).

Сьогодні приготувати найсмачніше печиво в домашніх умовах не складно. Ми пропонуємо великий рецептурний асортимент, де кожна господиня може вибрати просте та легке печиво для щоденного вживання, або цікаві та незвичайні рецепти, які здивують своїм смаком.

Печиво яких видів існує


Виходячи з рецептурних особливостей, печиво буває різним.

Здобне


Як зрозуміло з назви, тісто при приготуванні використовується здобне. Для нього характерна розсипчаста структура. За рахунок того, що цукор, жири та яйця містяться в тісті у великій кількості, здобне печиво вважається висококалорійним. Воно буває кількох підвидів:
  1. Пісочно-виїмним. Тісто для нього містить велику кількість цукру та жирів.
  2. Пісочно-відсадним. Для такого печива використовують тісто сметаноподібної консистенції.
  3. Збивний. Яйця та цукор (або самі білки) збиваються, після чого до маси додається трохи борошна. Таке печиво дуже пористе.
  4. Вівсяним. Для нього використовується вівсяне борошно.
  5. Горіховим. До основних інгредієнтів обов'язковим є додавання горіхів. Структура горіхового печива вирізняється більшою щільністю.

Цукрове


Готують його із тіста, що характеризується пластичністю. Відмінна особливість такого печива полягає в пористості та крихкості.

Затяжне


Тісто для нього має бути пружне, еластичне, і водночас пластичне. Таке печиво не є крихким, як цукрове, жир і цукор у ньому містяться у малих кількостях. На поверхні виробів немає чіткого малюнка.

Щоб запобігти виникненню бульбашок під час випікання на поверхні затяжного печива під час формування виробів робляться проколи.

Крекери


Це сухе солодке або солоне печиво відоме практично всім. Тісто для крекерів готується на основі пшеничного борошна та дріжджів, з обов'язковим додаванням до нього олії.

За своєю структурою крекер рихлий та пористий. Досягти цього вдається за рахунок додавання різноманітних компонентів (молоко, сода, цукор та інших). Виходячи з особливостей приготування, крекер може містити різні добавки (кунжутні зерна, бекон, сир та інші).

Випікається крекер за помірної температури. Щоб печиво не роздмухувалося і було плоским, сформовані вироби проколюються для відведення через проколи зайвого повітря.

Галетне печиво


Як правило, галети не містять цукор та жири, але в деяких сортах вони можуть бути присутніми у складі. Такі вироби вживаються не лише з чаєм, а й часто подаються до перших страв замість хліба.

З розміщеними на нашому сайті рецептами печива, як зробити своїми руками не лише гарне, але й смачне печиво швидкого приготування, навчаться навіть ті, хто не має кулінарного досвіду. Ми пропонуємо покрокові рецепти з фото, в яких процес приготування описується дуже детально та зрозуміло.